3 sierpień 2020

Zgłosili zaginięcie podczas kąpieli o 3 w nocy 2 młodych osób - skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie - apelujemy o rozsądek!

fot. KMP w Ostrołęce
Zgłoszenie, które postawiło ,,na nogi” policjantów z Myszyńca i Kadzidła okazało się bezmyślnością młodych ludzi. Poprzez ich nieodpowiedzialne zachowanie policjanci zostali zaangażowani do działań poszukiwawczych. Na szczęście ,,para” się odnalazła, obydwoje jak wynikało z relacji świadków zdarzenia byli kompletnie pijani. Apelujemy o rozsądek! My jako policjanci chcemy być tam, gdzie jesteśmy naprawdę potrzebni, a poprzez tak beztroskie zachowanie służby mogą nie zdążyć z pomocą do osób, którzy jej naprawdę będą potrzebowali.
Koronawirus
mazowieckie
10763
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Dziś rano dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał niepokojące zgłoszenie. Według osoby zgłaszającej w miejscowości Wykrot w nocy trwała impreza zakrapiana alkoholem, w której uczestniczyły młode osoby.

Około godziny 2 w nocy ,,dwójka” z nich postanowiła się ochłodzić. Osoby po spożyciu alkoholu wskoczyły do wody, natomiast pozostałe osoby poszły do auta, kierowca auta był trzeźwy.

Jednak po kilkunastu minutach zaczęli oni się martwić o swoich znajomych ponieważ nie wrócili oni do auta i rozpoczęli ich poszukiwania. Chodzili wokół jeziora, lecz bezskutecznie. Na brzegu była tylko bielizna 24 - letniego mieszkańca naszego powiatu, jednak ani jego, ani jego 18 - letniej partnerki nie znaleziono.

Zgłaszający zaniepokojeni całą sytuacją dalej prowadzili poszukiwania, tym razem postanowili sprawdzić drogę powrotną do domu. W pewnym momencie jadąc autem zauważyli oni 18 - latkę. Jednak z uwagi na duże spożycie przez nią alkoholu młoda dziewczyna nie była w stanie odpowiedzieć na pytanie, gdzie jest jej partner.

Zaniepokojeni postanowili poinformować o sytuacji rodzinę i z jej pomocą dalej prowadzili poszukiwania. Sprawa wyglądała na poważną, ponieważ 24 - latek nie powrócił do domu, ani nie było go też u rodziny i znajomych.

Po kilkugodzinnych poszukiwaniach na własną rękę postanowiono poinformować o sytuacji dyżurnego ostrołęckich policjantów, który natychmiast wysłał na miejsce policjantów z Myszyńca i Kadzidła. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania za zaginionym, sprawdzali dokładnie teren, w którym ostatni raz był widziany.

W trakcie poszukiwań mężczyzna odnalazł się około 20 kilometrów od domu, okazało się, że po wyjściu z wody spotkał na pomoście znajomych, z którymi pojechał.

Ta sytuacja jasno pokazuje, jak bardzo nasza beztroska może być niebezpieczna. Zanim zrobimy coś tak nieodpowiedzialnego pomyślmy np. o członkach swojej rodziny, która uczestniczyła w kilkugodzinnych poszukiwaniach. Powinniśmy zdawać sobie także sprawę, że takie zgłoszenie ogranicza udzielenie pomocy osobom, które naprawdę jej potrzebują.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
10763
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrołęce