23 czerwiec 2021

Przypominamy - zero pobłażania dla domowych agresorów

fot. KMP w Ostrołęce
Policjanci każdego dnia interweniują wobec osób, które swoje emocje wyrażają przemocą wobec innych. Są to szczególnie trudne interwencje, ponieważ najczęściej dotyczą spraw prywatnych, konfliktów rodzinnych, problemów wychowawczych, których nie można rozwiązać jedną policyjną interwencją. Policjanci posiadają jednak narzędzia, które mogą pomóc w uspokojeniu domowych agresorów, odizolowaniu ich od ofiar i udzieleniu ofiarom odpowiedniego wsparcia.
REKLAMA

Natychmiastowa izolacja

Tzw. ustawa antyprzemocowa dała policjantom uprawnienia, dzięki którym policjant podczas interwencji związanej z przemocą domową ma możliwość wydania natychmiastowego nakazu opuszczenia mieszkania przez osobę ją stosującą. Policjanci wydają także agresorowi zakaz zbliżania się. Ma to na celu szybkie izolowanie osoby stosującej przemoc w rodzinie w przypadku, gdy stwarza ona zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobie dotkniętej przemocą, a więc w sytuacji zagrożenia natychmiastowe odseparowanie jej od agresora, w taki sposób by ofiara przemocy nie musiała opuszczać mieszkania. W każdej sytuacji to agresor opuszcza dom. Uprawnienia funkcjonariusze dostali pod koniec ubiegłego roku.

Ostrołęccy policjanci każdej doby pomagają ofiarom przemocy domowej. Informujemy, że tego typu działania będą kontynuowane i za każdym razem bedą one zdecydowane. Zwracamy się także z prośba do świadków, sąsiadów dalszej rodziny o nie zamykanie ,,oczu" na ten jakże ważny problem społeczny.

Jeden telefon potrafi przerwać dramat, który trwa w rodzinie od wielu lat.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrołęce

kiedy
2021-12-13 20:00
miejsce
Ostrołęckie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany