3 sierpień 2020

Pracowity weekend ostrołęckich policjantów

fot. KMP w Ostrołęce
W ostatni weekend policjanci z ostrołęckiej komendy mieli bardzo dużo pracy. Funkcjonariusze przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji, które głównie były związane z przemocą domową oraz agresywnym zachowaniem w rejonach lokali gastronomicznych, zdecydowana większości z nich była związana ze spożywaniem alkoholu podczas których dochodziło do rękoczynów pomiędzy członkami rodziny. Nie ma przyzwolenia na stosowanie przemocy domowej, jej sprawcy będą jak podczas minionego weekendu izolowani.
Koronawirus
mazowieckie
10763
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Podczas wakacji policjanci Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce co roku odnotowują zwiększoną ilość interwencji. Przykładem tego może być także miniony weekend.

Mundurowi ponad 100 razy byli wzywani do różnego rodzaju interwencji. Głównie były to nieporozumienia rodzinne, sąsiedzkie oraz awantury w rejonach lokali gastronomicznych. Niektóre z tych osób były agresywne zmuszając policjantów do użycia środków przymusu bezpośredniego. Prawie wszystkim interwencjom towarzyszyło spożywanie alkoholu przez mieszkańców zarówno naszego miasta, jak i powiatu.

Wiele ze zgłoszonych interwencji to awantury domowe, podczas których dochodziło do rękoczynów. Sprawcy przemocy domowej byli zatrzymywani w policyjnym areszcie.

Niestety wielu z kierowców z powodu ładnej aury myślało, że mogą sobie pozwolić na więcej. Za przekroczenie prędkości zostali oni ukarani wysokimi mandatami karnymi. Czterech ,,szybkich” kierowców za jazdę w obszarze zabudowanym z prędkością ponad dwukrotnie większą niż ta dozwolona straciło swoje prawo jazdy.

Dlatego apelujemy zarówno do kierowców, jak i członków zakrapianych spotkań towarzyskich o odpowiedzialność, aby weekend kojarzył im się tylko z ładą pogodą.

Nie ma przyzwolenia na przemoc domową, jeżeli jesteśmy świadkami takich sytuacji nie wahajmy się powiadomić o zdarzeniu policję.

podkom. Tomasz Żerański

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
10763
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrołęce