21 czerwiec 2021

Popis bezmyślności w wykonaniu młodego kierowcy - zatrzymany po pościgu

fot. KMP w Ostrołęce
Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się młody kierowca naszego powiatu. 26 - latek najpierw przekroczył prędkość, następnie nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Miał w swoim organizmie prawie 3,5 promila, natomiast nie miał prawa jazdy. Jego pasażer także był pijany. Policjanci udaremnili bezmyślnemu kierowcy dalszą jazdę. Niebawem nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię. Jazda pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie zarówno dla samych nieodpowiedzialnych kierowców, jak i innych zupełnie niewinnych osób.
REKLAMA

W miniona sobotę w Myszyńcu policjanci z ostrołęckiej drogówki dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie tej gminy. Kwadrans przed godziną 20 zauważyli oni szybko jadący pojazd, pomiar wykazał, ze poruszał się on prawie 30 km/h niż pozwalają na to przepisy. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. W tym celu dali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania, jednak ten go zignorował i zacząć uciekać.

Mundurowi ruszyli za nim w pościg używając sygnałów uprzywilejowania, jednak kierowca dalej kontynuował ucieczkę. Pojazd ostatecznie został zatrzymany na ul. Reymonta. Za jego kierownicą siedział 26 - letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego od którego było czuć alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Ponadto sprawdzenie jego osoby w policyjnej bazie danych wykazało, że nie posiada on prawa jazdy. Pasażer, którego przewoził również był pijany. W aucie pod fotelem pasażera i w bagażniku znajdowały się puste butelki i puszki po alkoholu. Policjanci udaremnili bezmyślnemu kierowcy dalszą jazdę. Niebawem odpowie on za swoje zachowanie przed sądem.

Przypominamy, że samo niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci w takich przypadkach za każdym razem będą działali zdecydowanie.

podkom. Tomasz Żerański

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrołęce

kiedy
2021-12-13 20:00
miejsce
Ostrołęckie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany