7 sierpień 2020

Ostrołęccy policjanci pomagają ofiarom przemocy domowej

fot. KMP w Ostrołęce
Każdej doby policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pomagają ofiarom przemocy domowej. Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy kolejna osoba podejrzana o jej stosowanie nie uniknie odpowiedzialności karnej. Wczoraj zatrzymano pijanego mężczyznę, który groził swojej byłej żonie pozbawieniem życia. Agresor chodził pod jej oknami z materiałami łatwopalnymi i zapalniczką strasząc kobietę, że podpali dom, w którym przebywała też trójka dzieci. Policjanci zareagowali błyskawicznie i szybko odizolowali mężczyznę umieszczając go w policyjnym areszcie.
Koronawirus
mazowieckie
10763
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wczoraj wieczorem dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o interwencji związanej z przemocą domową. Według osoby zgłaszającej pijany i agresywny były mąż groził kobiecie pozbawieniem życia.

Ponadto mężczyzna chodził pod jej domem z muchozolem i zapalniczką oraz benzyną strasząc ją, że podpali dom. W środku oprócz kobiety znajdował się 3 dzieci w różnym wieku.

Na miejscu już po kilku minutach byli policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego, którzy potwierdzili zgłoszenie. Podejrzany o stosowanie przemocy domowej w związku z realnym zagrożeniem życia i zdrowia 42 - letni mieszkaniec naszego powiatu został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, był pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie półtora promila alkoholu, jeszcze dziś usłyszy zarzut, m.in. gróźb karalnych.

Przypominamy, że policjanci zawsze będą stali po stronie ofiar przemocy domowej. Apelujemy o zgłaszanie takich sytuacji, a nie ,,zamiatania sprawy pod dywan”. Jednym telefonem możemy przerwać dramat, który tkwi w danej rodzinie od wielu lat. Każdy z nas ma prawo czuć się bezpiecznie, szczególnie w swoim miejscu zamieszkania.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
10763
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrołęce