82-latka o godz. 3 wybrała się na jagody i zabłądziła - zauważyli ją ostrołęccy policjanci i udzielili jej pomocy

fot. KMP w Ostrołęce
Nie wiadomo, jak mogłaby się zakończyć wycieczka seniorki na jagody, gdyby nie czujność i spostrzegawczość funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Myszyńcu. 82-latka mająca problemu zdrowotne o godzinie 3 jechała rowerem bez powietrza w przednim kole w stronę Wydmus. Zauważyli ją policjanci, którzy udzielili jej pomocy. Była zagubiona i zdezorientowana. Nie była w stanie podać dokładnie adresu zamieszkania. Mundurowi ustalili członków jej rodziny i przekazali seniorkę po ich opiekę.
REKLAMA

Wczoraj o godz. 3 policjanci z Myszyńca zauważyli rower, który poruszał się bardzo wolno w kierunku Wydmus. Mundurowi postanowili sprawdzić tą sytuację. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że rowerem jedzie osoba w podeszłym wieku, a jednoślad, którym się porusza nie ma w przednim kole powietrza. Rower był obwieszony torbami, a na jego kierownicy wisiało plastikowe wiaderko z jagodami.

Policjanci natychmiast udzielili jej pomocy i zabrali zarówno ją, jak i towarzyszącego jej czworonożnego przyjaciela do radiowozu. Seniorka nie pamiętała swojego adresu zamieszkania, zdołano ustalić tylko nazwę miejscowości jej domu rodzinnego. Kobieta była zdezorientowana i kontakt z nią był utrudniony.

Funkcjonariusze pojechali do miejscowości w kierunku której kobieta jechała. Na jednej z posesji, po obudzeniu mieszkańców, domownicy potwierdzili, że znają 82-latkę. Podali adres i numer telefonu jej syna. Mundurowi nawiązali z nim kontakt, po czym odwieźli kobietę do miejsca jego zamieszkania i przekazali pod opiekę. Według oświadczenia rodziny taka sytuacja zdarzyła się kobiecie po raz pierwszy. Na koniec bardzo podziękowali policjantom za okazaną seniorce troskę.

Autor: podkom. Tomasz Żerański

 
źródło: policja.pl (Autor: podkom. Tomasz Żerański)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrołęce

kiedy
2021-12-13 20:00
miejsce
Ostrołęckie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany