8 wrzesień 2020

Warszawa: zakończono łączenie odcinków mostowych; w środę most pontonowy będzie gotowy

fot. By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90493831
We wtorek wieczorem zostało zakończone kładzenie odcinków pod most pontonowy na Wiśle w północnej części Warszawy. Jak dowiedział się PAP, prace poszły zgodnie z planem, zaś sam most pontonowy będzie gotowy w środę.
Koronawirus
mazowieckie
10851
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Ppłk Piotr Kranz z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego powiedział w rozmowie z PAP, że wszystkie odcinki mostowe są gotowe. "Pozostały teraz prace typu m.in. nawijanie osi mostu. To wszystko będzie gotowe już jutro" - zapewnił.

Przy rozładowywaniu i przewozie sprzętu pracowało 200 żołnierzy, zaś przy utrzymaniu mostu 50. Prace zajęły kilkanaście godzin. "Najcięższa była sama koordynacja prac, ponieważ droga w okolicach ulicy Farysa, w pobliżu której postawiony zostanie most pontonowy, jest oblegana przez samochody, zaś sam przesmyk jest wąski, dlatego ruch odbywał się wahadłowo" - wytłumaczył PAP.

Prace nad mostem pontonowym zostaną wznowione w środę o poranku. Po moście będzie przebiegał tymczasowy rurociąg - tzw. bypass - którym ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy będą transportowane do leżącej na praskiej stronie stolicy oczyszczalni ścieków "Czajka". Wojsko zakłada, że przeprawa będzie możliwa do wykorzystania do końca listopada, a być może i dłużej - o ile zajdzie taka potrzeba i będą sprzyjające warunki pogodowe.

Do awarii układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" doszło w sobotę 29 sierpnia. Według danych z poniedziałku od tego czasu do Wisły miasto zrzuciło ponad 2,5 mln metrów sześciennych ścieków.

Poprzednia awaria kolektorów nastąpiła rok temu, również pod koniec sierpnia. (PAP)

Autorka: Alicja Skiba

skib/ robs/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
mazowieckie
10851
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrołęce